Kiedy książka opowiada o miłości do języka włoskiego

cover“Innymi słowami” to pierwsza książka, która została napisana po włosku przez bengalską pisarkę, Jhumpę Lahiri, która zawsze mówiła i pisała po angielsku. Była świeżo po studiach, kiedy po raz pierwszy przyjechała do Florencji; jak tylko usłyszała, jak ktoś mówił po włosku, zakochała się w tym języku i chciała się go za wszelką cenę nauczyć. Na początku próbowała uczyć się w Nowym Jorku, gdzie mieszkała, ale bez większych rezultatów, postanowiła więc przeprowadzić się z całą rodziną do Rzymu, gdzie porzuciła angielski dla włoskiego i zaczynęła pisać “Innymi słowami”.

HENRYK SIENKIEWICZ, pisarz i dziennikarz (Polska 1846 – 1916):

Jak można nie kochać Włoch? […] Sądzę, że człowiek ma dwie ojczyzny; jedną swoją osobistą i drugą, Włochy.

masz pytania dotyczące kursów języka włoskiego? wypełnij poniższy formularz, odpowiemy ci w przeciągu 24 godzin lub zadzwoń od poniedziałku do soboty od 7:30 do 21:30. chętnie odpowiadamy na wszelkie Twoje pytanaia 698 098 669

Imię i nazwisko (*):

E-mail (*):

Telefon Kontaktowy (*):

Wiadomość:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do kontaktu w celu realizacji procesu zapisu na zajęcia (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r., o Ochronie Danych Osobowych, Dz.U. Nr 133, poz. 883).

Napisano w Aktualności i kursy językowe